Dne 26.7.2005 jsem chytil samici tohoto druhu. Umístil jsem ji do větší zavařovací sklenice s listem křenu ve vodě. Do večera začala klást. Vykladla 15 žlutozelených oválných vajíček, která jsem rozdělil do třech menších sklenic po pěti.
Chov housenek:
Do čtyř dnů se housenky začaly líhnout. Měli bílou barvu a byly dlouhé jen asi 3 mm. 1. týden jsem je choval ve sklenicích s křenem ve vodě. 6.8. jsem je přendal do dvou plastových krabiček. V tuto chvíli jich bylo sedm. Byly světle zelené a asi 1 cm dlouhé. 9.8. jsem je znovu přendal do čistých plastových krabiček. Jedna z housenek byla značně menší, a tak jsem ji přemístil do samostatné krabičky, aby měla klid pro svůj pomalejší vývoj.
Kuklení:
21.8. jsem v jedné z krabiček našel kuklu na víčku a vedle se kuklila další housenka. V druhé krabičce byla situace podobná. Housenky, které se ještě nekuklily jsem přendal do vzdušného houseníku. Malá housenka v samostatné krabičce se ještě nekuklila.
Následujícího dne byly všechny housenky v krabičkách zakukleny. Housenky v houseníku si už našly místo na kuklení. Do 27.8. se už všechny housenky kromě té malé zakuklily a kukly již zatvrdly. Malá housenka se zakuklila až 28.8.
Zajímavé je, že housenky, které se kuklily v krabičkách u listů zbylých potravin, měli zelenou barvu, zatímco housenky z houseníku, které se kuklily na dřevě měli pískově šedou barvu. Pravděpodobně to má význam při maskování v přírodě.
Kukly běláska řepového. Tyto kukly pocházejí z houseníku - všimněte si pískově šedé barvy.
Líhnutí:
31.8. už na dvou kuklách začala nepatrně prosvítat křídla. Již skrz kuklu bylo patrné, že se jedná o samice. Do 2. září se obě samice vylíhly. Zbytek chovu přečkával zimu a motýli se líhli až na jaře následujícího roku.